Vítejte!   Dnes je Sobota 20. července 2024
Svátek má Ilja, zítra Vítězslav

Honorář


Naším primárním cílem není jednotlivá zakázka, nýbrž partnerství a dlouhodobá spolupráce s klientem na cestě k dlouhodobé prosperitě a při řešení konkrétních podnikatelských rizik.


Při vyjednávání o výši honoráře hledíme na potřeby a možnosti potencionálního klienta. Heslem "My jsme tady kvůli Vám, ne Vy kvůli nám" se snažíme vyhovět veškerým přáním klientů.


Není výjimkou v případě finančních nesnází zákazníka práce za symbolickou odměnu nebo např. s ročním odkladem platby. Hledíme do budoucna a každý klient je pro nás příslibem možných následných zakázek.


Přesto platí, že za kvalitní a odbornou práci je nutné kvalitně zaplatit.


Konkrétní dohodu o výši honoráře je nejlépe uzavřít po ústním jednání a vyjasnění si konkrétních úkolů a možností.


Při stanovení honoráře za nejoptimálnější variantu spolupráce s klientem, tedy dlouhodobý, cílený a důvěrný vztah s důrazem na daňovou optimalizaci, a dle požadavku klienta se zpracováním účetnictví nebo účetním dohledem, je nutné vzít v úvahu mnoho faktorů, např. rozsah účetních dokladů, počet klientem vyžadovaných měsíčních schůzek, obtížnost daňových případů, s přihlédnutím k míře rizika i dalším konkrétním podmínkám, a nelze tedy výši honoráře zobecnit.Přesto pro Vaši představu uvádíme několik variant naší spolupráce s orientačním cenovým rozpětím,
které v současné době používáme:

Při malém počtu účetních dokladů a pouze obvyklé formě daňové problematiky se měsíční honorář pohybuje od 1.000,- do 5.000,- Kč.


V případě zpracovávání rozsáhlejšího účetnictví a řešení složitější daňové problematiky se měsíční honorář pohybuje v intervalu od 5.000,- Kč do 15.000,-Kč.


Více než 15.000,- Kč měsíčně platí klienti s velkým počtem účetních dokladů (nad tisíc) a s všestranně zaměřeným daňovým poradenstvím.


Pokud klient požaduje pouze kvalifikované zpracování daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob s případnou obhajobou údajů při kontrole finančního úřadu, tak se cena skládá z paušální odměny 8.000,- Kč a odměny za možné nadstandardní služby dle konkrétních požadavků. V paušální částce je zahrnuta veškerá běžná činnost předcházející zpracování daňového přiznání, tedy kontrola účetnictví a úprava základu daně dle zákona o daních z příjmů s maximálním ohledem na přání klienta, většinou tedy na minimalizaci daňové povinnosti.


Pokud klient požaduje pouze kvalifikované zpracování daňového přiznání k dani z příjmů právnických osob s obhajobou údajů při kontrole finančního úřadu, tak se cena skládá z paušální odměny 12.000,- Kč a odměny za možné nadstandardní služby dle konkrétních požadavků. V paušální částce je zahrnuta veškerá běžná činnost předcházející zpracování daňového přiznání, tedy běžná kontrola předloženého účetnictví a úprava hospodářského výsledku dle zákona o daních z příjmů s maximálním ohledem na přání klienta, většinou tedy na minimalizaci daňové povinnosti.


Klient, který se spokojí pouze s ústní konzultací v našich kancelářích, zaplatí za hodinu poradenství 1.500,- Kč. Pokud se konzultace koná v prostorách klienta, je třeba cenově zohlednit cestovné.